Biznes

Czym jest wirtualne biuro?

Coraz większą popularnością cieszy się w Polsce ciekawa alternatywa dla stacjonarnego biura, tak zwane wirtualne biuro. Wbrew mylącej nieco nazwie, jest to jak najbardziej realnie istniejące miejsce, pod którego adresem możemy zarejestrować firmę. Tego typu placówki działają obecnie we wszystkich większych miastach.

Odpłatne udostępnianie adresu jednostkom gospodarczym stanowi podstawową usługę świadczoną przez e-biura. Idealne wręcz rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą lub nie mogą rejestrować działalności we własnym mieszkaniu lub nie potrzebują wynajmować lokalu. To jednak dopiero baza dla kompleksowej obsługi administracyjnej ich firmy. Rozwój nowoczesnych technologii spowodował, że nie muszą być uwiązani w swoich stacjonarnych biurach. Działania biznesowe, polegające na komunikowaniu się z innymi osobami drogą telefoniczną, mailową czy internetową, nie wymagają przebywania razem w tym samym budynku. Wymagają jednak profesjonalnej oprawy. Dlatego nowy adres firmy to nie wszystko, na co można liczyć korzystając z e-biura.

Usługi oferowane przez wirtualne biuro

Wachlarz działań jakie może nam zaproponować wirtualne biuro jest naprawdę bardzo szeroki i cały czas przybywa nowych propozycji. Co wybierzemy z tej oferty, zależy wyłącznie od naszych potrzeb oraz posiadanego budżetu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od klienta, który dopiero rozpoczyna działalność i może liczyć na pomoc oraz doradztwo przy wypełnianiu wszelkiej dokumentacji urzędowej podczas rejestracji podmiotu gospodarczego w KRS, US, ZUS czy GUS, aż po firmy wymagające profesjonalnej, kompleksowej obsługi administracyjnej. Dobre biura zatrudniają całą rzeszę pracowników, którzy świadczą dodatkowe usługi. Najbardziej popularne formy współpracy to:

  • E-sekretariat – kompleksowa obsługa korespondencji i telefonu
  • E-księgowość – prowadzenie ksiąg handlowych, KPIR, kadr i płac
  • Umawianie spotkań biznesowych
  • Pomoc asystenta
  • Wynajem powierzchni biurowych – spotkania z klientami
  • Wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych
  • Przestrzeń coworkingowa – wynajem biurka na godziny lub wykup na miesiąc.
  • Poczta kwiatowa

Prawie każde wirtualne biuro ma w regulaminie współpracy konkretnie określone warunki dotyczące świadczenia usług. Może to być na przykład odbieranie określonej liczby telefonów czy poczty miesięcznie. Popularne są pakiety, z których wybiera się i opłaca tylko te elementy, które są nam w danym czasie potrzebne.

Wirtualne biuro – dla kogo?

Można by powiedzieć, że dla każdego.  Przede wszystkim jednak wirtualne biuro będzie optymalnym wyborem dla freelancerów takich jak copywriterzy, marketingowcy i headhunterzy. Start-upy czy inne firmy z niewielkim kapitałem początkowym mogą sporo zaoszczędzić na opłatach za czynsz, co jest ważne zwłaszcza w początkowym okresie działalności. Małe i średnie firmy planujące ekspansję, otwierające w związku z tym oddziały w nowym mieście, zagraniczne spółki oraz firmy szkoleniowe to również podmioty, dla których e-biuro może być najlepszym rozwiązaniem. Na pewno warto polecić tego typu usługi sklepom internetowym i niedużym agencjom marketingowym.

Wirtualne biuro to sposób na outsourcing zarówno adresu jak i obsługi biurowej firm, które idą z duchem czasu. Powodów do korzystania z jego usług jest naprawdę sporo. Od pozbycia się problemów związanych z prowadzeniem tradycyjnego biura stacjonarnego, aż po ogromne korzyści finansowe, wynikające z ograniczenia kosztów prowadzonej działalności.

Więcej informacji

Wirtualne biuro al. Jerozolimskie 89 – zobacz szczegóły oferty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *