Lifestyle

Czy warto spotykać się z nieśmiałą dziewczyną?

Relacje damsko-męskie same w sobie przybierają różny charakter. Wyróżnić trzeba tu obie strony. Zarówno mężczyzna jak i kobieta wpływają na tok rozmowy oraz poruszane tematy.

Panowie skarżą się jednak na nadmierną nieśmiałość u płci pięknej. Czy to powód do zaprzestania starań? Oto kilka faktów na temat nieśmiałych dziewczyn.

Początki są trudne

Nieśmiałość przejawia się w kontaktach z innymi osobami. Może wynikać z kilku pobudek. Niektóre kobiety są nieśmiałe w stosunku wyłącznie do mężczyzn. Inne uważają to za cechę wrodzoną albo też wyłącznie ,,element zabezpieczający” przed nowo poznanymi osobami.

Powód ogólnego dystansowania się powie nam wiele o dalszej relacji. Osoby nieśmiałe ,,z natury” nie staną się nagle przebojowymi uczestnikami imprez. Jeżeli jednak mamy do czynienia z dziewczyną nieśmiałą z początku, możemy trafić na istną diablicę po głębszym poznaniu.

Pierwsza randka jest istotna

Kobiety nieśmiałe mają szczególne problemy na pierwszej randce. Mężczyzna powinien wtedy przejąć pałeczkę pierwszeństwa i umiejętnie poprowadzić rozmowę. Relacje damsko-męskie ogólnie wymagają inicjatywy ze strony Panów. W przypadku nieśmiałej damy, trzeba jednak nie tylko zadbać o właściwy klimat, ale również jakość konwersacji.

Pod adresem uwodzenie.org znajdziesz skuteczne metody podrywu, teksty na podryw i wiele innych porad

http://www.uwodzenie.org/

Sztuka słuchania została opanowana przez osoby nieśmiałe niemal do perfekcji. Mowa tu o zachowaniu, które charakteryzuje dobre przyswajanie informacji. Kobiety dołączą do rozmowy, gdy poczują się pewniej. Niekiedy trzeba je ,,ciągnąć za język”, ale sama atmosfera wpływa na ogólne powodzenie.

Elementem tworzącym klimat jest z pewnością przestrzeń zaciszna, pozbawiona zgiełku. Kobietom będzie łatwiej, gdy nie zobaczą w pobliżu innych par. Unikajmy zatłoczonych, popularnych miejsc. Spacer po parku będzie udany, ale jako element zaskoczenia skierujmy się z drugą połową do lasu. Oczywiście w celu wejścia na punkt widokowy, a nie zwiedzania szlaków rowerowych i wzniesień.

Introwertyczna dusza

Pomocnym źródłem tematów dla osoby nieśmiałej są zainteresowania typowego introwertyka. Możemy uznać za nie na przykład czytanie książek, oglądanie filmów albo seriali. Pamiętajmy, że takie osoby także mają czas wolny oraz jakoś go pożytkują. Muszą zatem coś robić. Skierujmy rozmowy na te tematy, co skutecznie poprowadzi dalszy dialog.

Dobrym pomysłem dla wybitnie nieśmiałej kobiety jest wizyta w kinie. Nie zaleca się jej zawsze, ale wspólny film to temat do rozmów oraz sposób na wspólnie spędzone chwile. Podczas konwersacji poruszajmy tematy neutralne, zadawajmy pytania oraz pogłębiajmy wiedzę. Mało kto dodatkowo dopytuje o szczegóły, a to sposób na okazanie zrozumienia.

Czy warto?

Nieśmiałość ma swoje uroki oraz ograniczenia. Jeżeli nam nie przeszkadza, dążmy do dalszego pogłębienia znajomości. Relacje damsko-męskie opierają się na przeciwieństwach, dlatego osoby nieśmiałe raczej się ze sobą nie dogadają. Jeżeli jednak nawiążą porozumienie, stworzą zgrany duet. Każdy człowiek jest wyjątkowy i warto go poznać. Pamiętajmy, że wiążemy się na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *